Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 22:32
 
Erdoğan: Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum
GÜNCEL Haberi
Erdoğan: Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum

haber detay detay üstü
Erdoğan:Türkiye ve KKTC’nin gelecek dönemde Kıbrıs meselesinin çözümüne yönelik gayretleri devam edecek
TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Erdoğan, görüşmede, KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki başarısı nedeniyle Ersin Tatar’a tebriklerini ileterek, “Cumhurbaşkanlığı görevine seçilmenizin şahsınız, KKTC halkı ve Kıbrıs davamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.
Kıbrıs Türkünün bir kez daha tüm dünyaya demokratik olgunluğunu ispatladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ersin Tatar’ın geleceğe dair sunduğu vizyon ve gösterdiği güçlü liderlikle zor bir dönemde cereyan eden seçim yarışından galip çıkmaya muvaffak olduğunu söyledi.
Ersin Tatar’ın Cumhurbaşkanlığında KKTC’nin hak ve adalet mücadelesine özgüvenle ve başarıyla devam edeceğine inancının tam olduğunu vurgulayan Erdoğan, Tatar’ın Başbakanlığı döneminde başta Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon faaliyetleri ve KKTC’nin kalkınması olmak üzere her alanda sergiledikleri uyumlu iş birliğini aynı kararlılıkla sürdüreceklerine inandığını dile getirdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ve KKTC’nin gelecek dönemde Kıbrıs meselesinin çözümüne yönelik gayretlerine de devam edeceğini belirtti.
Kaynak: Editör: Mete Oğuz
Etiketler: Erdoğan:, Hayırlara, vesile, olmasını, temenni, ediyorum,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı