Haber
21 Kasım 2020 - Cumartesi 18:52
 
Görev Erhürman'da
CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, aldığı hükümeti kurma görevini en hızlı şekilde değerlendireceklerini, 15 gün görevi ellerinde tutmayacaklarına dikkat çekti. Erhürman, “senaryoları değerlendireceğiz” dedi.
GÜNCEL Haberi
Görev Erhürman'da

haber detay detay üstü

UBP’nin ardından Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’dan hükümeti kurmakla görevlendirilen CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, bunu en hızlı şekilde değerlendireceklerini, 15 gün görevi ellerinde tutmayacaklarına dikkat çekti.

Erhürman “Çok sayıda koalisyon ihtimali var önemli olan gerçeklikler ve sorunlara, tahribatlara çare üreten bir yapıyı oluşturmak. Bu anlayışla süreci değerlendireceğiz. Karşımıza çıkan olasılıklar çok da güçlü olmazsa 15 günü de sonuna kadar kullanacak değiliz. Ön görüşmelerin ardından hükümet ihtimali varsa bakacağız… Hızlı hareket edeceğiz” diye konuştu.

TATAR: "SİZLERE BAŞARILAR DİLİYORUM..."

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, hükümeti kurma görevini Erhürman’a vermesiyle birlikte açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar, Erhürman’a başarılar dileyerek, “Hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bakanlar bakanlıkta görevlerine devam etse de sorumluluğumuzun bilinci içerisinde ülkede acil bir durum gerektiğinde elimizin taşın altına koymalıyız…” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Görev, Erhürman'da,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı