Haber
19 Kasım 2020 - Perşembe 19:33
 
Görevi iade edip etmeyeceğim yarın belli olacak
SANER AÇIKLADI...
GÜNCEL Haberi
Görevi iade edip etmeyeceğim yarın belli olacak

haber detay detay üstü

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Hamza Ersan Saner UBP Genel Merkezi önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Halkını anlayan bir parti olarak toplumun ihtiyaçlarını karşılama bilinciyle hareket ettik. Covid-19 salgını tüm dünyada hızla yayılırken ve şehirler tekrar kapanırken bizde durumun daha iyi olduğunu görmekteyiz.

Bunun yanında toplumun diğer beklentilerini karşılamak için bir icraat hükümeti kurmak istedik. Bunun için siyasi partilerle görüştük ve onların da hassasiyetlerini dikkate alarak, bize yakın partilerle görüştük. Halkın Partisi’yle (HP) yaptığımız ilk görüşme meyvelerini vermedi. Daha sonra yaptığımız görüşmelerde de HP’de asgari müştereklerde buluşma çabası görmediğimizi söyleyebilirim. Bu yüzden YDP ve DP ile bir azınlık hükümeti kurma yoluna gittik fakat bu da mümkün olmadı. Bugün de partilerle yeniden görüştük. Teknokrat Hükümet gibi bir çok öneri konuşuldu. Tüm bu görüşmeler ekibimle birlikte Parti Meclisi’nin tam yetkisiyle gerçekleşmiştir. Bunu da vurgulamak isterim.

Yarın tüm bu değerlendirmeleri genişletilmiş Parti Meclisi’nde yeniden tartışacağız ve bir yol haritası çizeceğiz. “

Kaynak: Editör: Mete Oğuz
Etiketler: Görevi, iade, edip, etmeyeceğim, yarın, belli, olacak,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı