Haber Detayı
18 Ekim 2020 - Pazar 20:12
 
Kendi devletimize sahip çıkacağız.
OY VERENLERE DE VERMEYENLERE DE TEŞEKKÜR EDERİM...
GÜNCEL Haberi
Kendi devletimize sahip çıkacağız.

haber detay detay üstü

5'nci Cumhurbaşkanı seçilen Ersin Tatar yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"Beni seçen ve seçmeyen herkese teşekkür ederim. Ben seçimlere katılan diğer adaylara ve özellikle Arıklı ve Ataoğlu'na beni destekledikleri için çok teşekkür ediyorum. Rauf Denktaş kardeşimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Pandemiden dolayı olağanüstü koşullarda hükümet ederken HP'yle çok değerli çalışmalar yaptık Kudret Özersay'a ve arkadaşlarına da çok teşekkür ediyorum. Anavatan Türkiye'ye de başta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olmak üzere bize katkılarından dolayı çok teşekkür etmek istiyorum. Biz bu topraklarda yaşam mücadelesi verirken burada şehitler veren Türkiye halkıyla birlikte olmaktam gurur duyuyoruz. 

Bugünden itibaren gerilim geride kaldı

Bugünden itibaren gerilim geride kaldı. Ben Kıbrıs Türk Halkı için elimden geleni yapacağım. Kıbrıs Türk Halkı bağımsızlığına, özgürlüğüne çok önem vermektedir. Müzakere masasında kırmızı çizgilerden asla taviz vermeyeceğimizi haykırmak istiyorum. Artık bu onayla kendi devletimize sahip çıkacağız. Dünya da buna saygı duyacak. Başı dik ve onurlu bir şekilde masada halkımızı temsil edeceğiz.

Kendi devletimizin çatısı altında var olacağız

Kıbrıslı Türklere nerede olurlarsa olsun İngiltere, Türkiye ve Avusturalya, onlara seslenmek istiyorum. Kıbrıslı Türkler vardır ve var olacaktır. Egemenliklerini de tüm dünyaya haykıracaklardır. Kıbrıs'ta çözüm modeli ne olursa olsun biz varız ve kendi devletimizin çatısı altında var olacağız.

Güney'deki Rum komuşularımıza; 'Evet biz bir anlaşmaya varız ama kendi irademizle bu anlaşmaya varacağız' demek istiyoruz. Bu gece emperyalizme karşı büyük bir iş başardık" şeklinde konuştu. 

Tatar konuşmasında, tüm dünyaya İngilizce de seslenerek konuşmasını, Biz bunu ve egemenliğimizi hakettik diyerek özetledi.

 

Kaynak: Editör: Mete Oğuz
Etiketler: Kendi, devletimize, sahip, çıkacağız.,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı