Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 09:50
 
Kritik spor toplantısı..!
Ülkemizde koronavirüs tedbirleri çerçevesinde spor müsabakaları durmuş durumda. Bu bağlamda spor federasyonları, Spor Dairesi ve Sağlık Bakanlığı alınabilecek önlemlerle birlikte sporu yeniden başlatmak için kolları sıvadı.
SPOR Haberi
Kritik spor toplantısı..!

haber detay detay üstü

Ülkemizde koronavirüs tedbirleri çerçevesinde spor müsabakaları durmuş durumda. Bu bağlamda spor federasyonları, Spor Dairesi ve Sağlık Bakanlığı alınabilecek önlemlerle birlikte sporu yeniden başlatmak için kolları sıvadı. 1 Ekim tarihi itibariyle antrenmanlar, 15 Ekim itibariyle de seyircisiz müsabakaların başladığı spor organizasyonlarında Sağlık Bakanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu ile Spor Dairesi görüşmelerini sürdürüyor. Son olarak Spor Dairesi, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi'ne maçların başlaması için öneriler sunarken, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu da Sağlık Bakanlığı'na 2 maddelik bir öneri sunmuştu. KTFF temaslı takibin kaldırılması ve en az 15 günde bir PCR testi talebinde bulunmuştu. 

Tüm bu yaşananların ardından ülkenin lokomotifi olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, Basketbol Federasyonu, Hentbol Federasyonu ve Voleybol Federasyonu ile Spor Dairesi ve Bulaşıcı Hastalıklar Komitesi yetkilileri 19 Ekim 2020 Pazartesi günü biraraya gelerek sporun başlaması için alınması gereken önlemleri tartışacak. Görüşmeden çıkacak sonuca göre federasyonların üyelerine bilgi vermesi bekleniyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kritik, spor, toplantısı..!,
haberiçi alt 2
Yorumlar
Haber Yazılımı